Reiseinformasjon for dialysepasienter i hjemmebehandling
Baxter har god erfaring med å hjelpe pasienter i peritonealdialyse med service og leveranse av dialysevæsker og utstyr til reisemål i ulike deler av verden.
Dette er en service for dialysepasienter som er ment å hjelpe nyresyke som behandles med PD (peritonealdialyse) og som ønsker å reise i fritiden eller i jobbsammenheng.
Vår kundeservice kan hjelpe til med å koordinere leveranser av dialysevæsker til et flertall land i ulike deler av verden.
Vi sørger for at produktene leveres til destinasjonen 1-2 dager før ankomst.
Hvis pasienten bruker nattmaskin anbefaler vi at han/hun tar med sin egen maskin og PRO-kort.
Bestillingstider
Utvalget av produkter er ikke nødvendigvis det samme i alle land. For å kunne sikre tilgjengelighet av relevante produkter på reisemålet må vi motta bestilling i god tid innen avreise:
-
3 uker før avreise innen Norden.
-
5 uker før avreise innen Vest-Europa.
-
10 uker før avreise til Nord- og Sør-Amerika, Asia, Kanariøyene, Øst-Europa, Midtøsten og Afrika.
Land å reise til
| Europa Andorra Belgia Bulgaria Danmark England Finland Frankrike Hellas Irland Island Italia Kroatia Kypros Luxemburg |
Nederland Norge Polen Portugal Romania Sveits Slovenia Spania Sverige Tyrkia Tyskland Ungarn Østerrike |
Asia og Midtøsten Bahrain Bali Bangladesh India |
Kina Libanon Singapore Thailand |
Afrika Egypt Marokko |
Mauritius Sør-Afrika |
Nord- og Sør-Amerika (Inkl. Vestindia) Argentina Barbados Brasil Canada |
Chile Mexico USA |
Dersom et reisemål ikke finnes i listen over, kan Baxter sende en forespørsel for å se på muligheten for leveranse av produkter til det ønskede reisemålet.
